Innovations in coloring
plen
Permedia

Permedia spółka z o.o.

ul. Grenadierów 9
20-331 Lublin
tel.: 81 744 12 71 do 73
fax: 81 744 03 74
e-mail: info@permedia.pl

Znajdujesz się tutaj: Permedia » O firmie » Historia firmy
Technicznie rzecz biorąc

Historia firmy

Historia firmy rozpoczęła się w XIX stuleciu.

Jej początki sięgają roku 1895. Od tego czasu zaszło dużo zmian zarówno w zakresie produkcji, jak i w zakresie form właścicielskich.

Grudzień roku 2012 stał się najważniejszym momentem w historii firmy - momentem rozpoczęcia  ważnych przemian.

Permedia S.A. zmieniła właściciela. Większościowy pakiet akcji kapitału zakładowego Spółki został wykupiony przez MW Chemie, s.r.o. reprezentowanej przez prezesa Michala Wygrysa.

W roku 2013 rozpoczął się proces inwestycji, który jest i będzie nadal kontynuowany. Do czerwca 2015 roku ulokowano w Spółce kapitał na poziomie ponad 5 mln EUR.

W roku 2015 firma Permedia uruchomiła jedną z największych w Polsce linii do produkcji masterbatchy białych. Oferta zawiera produkty do ogólnego zastosowania oraz specjalistyczne koncentraty przeznaczone do najbardziej wymagających aplikacji. 

W ramach inwestycji zostały zakupione nowe linie do produkcji masterbatchy kolorowych, dodatków procesowych oraz past. Zorganizowano i wyposażono nowoczesne laboratorium. Zatrudniono dodatkowo szereg nowych, doświadczonych pracowników. Firma przeznaczyła duże środki finansowe by zagwarantować  najwyższą jakość produktów, elastyczność dostaw oraz niskie ceny.  

Linia produkcyjna sprzężona z systemem automatycznego pakowania z nadrukiem serii na fałdzie bocznej i brak etykiet papierowych  zapewnia lepszy recycling opakowań.

Nowy pakiet inwestycji w latach 2017-2018 o wartości około 3 mln EUR został przeznaczony na dalszy rozwój firmy. 2 mln EUR przeznaczone zostało na zakup kolejnych maszyn produkcyjnych, co znacznie wzmocniło pozycję Permedii jako producenta dodatków procesowych  i koncentratów pigmentowych – masterbatchy na rynkach Europy Środkowej.

1 mln EUR przeznaczone zostało na rozbudowę sprzętową działu  badawczo-rozwojowego.

Od 11 czerwca 2019 roku nowym właścicielem Spółki jest LERG S.A.
LERG S.A. to polski wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych stosowanych w wielu gałęziach przemysłu. LERG jest firmą z bogatymi tradycjami istniejącą na rynku od 1937 roku .

Permedia
Permedia
Permedia
Permedia
Permedia
Permedia
Permedia
Permedia

Powrót
iso
Copyright © Permedia - 2024. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij